
Vanaf 5 juni 2025 t/m 30 december 2025 te zien in Museum Lunteren
kunstschilders rondom Anthonie Beek met de focus op Herman Weegewijs (1875-1965)
Huwt in 1898 met Frederika Hendrika Beek (1875- ) de zuster van Anthonie Beek.
Op dat moment krijgt Anthonie er een zwager bij die op weg was naar een succesvolle schilderscarrière.
Weegewijs volgde zijn opleiding aan de Tekenschool van de Rijksnijverheidsschool en de Rijksacademie voor Beeldende Kunsten in Amsterdam. Kreeg les van August Allebé, C.L. Dake, F.K.A.C. Lennhoff en N. van de Waay.
Hendrik Weegewijs heeft op veel plaatsen in Nederland en België geschilderd, getekend en geaquarelleerd.
Daarnaast is er van zijn hand een collectie etsen, uitgevoerd op koperen plaat. Deze zijn in omloop gebracht door kunsthandel Bernard de Vries uit Amsterdam
Vanaf 1901 verbleef hij langere tijd in ’t Gooi waar hij veel tijd doorbracht met kunstschilder Willem G.F.Jansen (1871-1949). Weegewijs schilderde in die periode in Mauve stijl en ontwikkelde in zijn werk een lichter kleurpallet.
In 1907 hebben Weegewijs en Anthonie Beek samen met Cornelis Swaan en Albert Kiel in Blaricum
‘De Gooische kunstclub Gerard Dou’ opgericht.
Chirurg J.F.S.Esser (1877-1946) pionier verzamelaar van moderne kunst kocht voor zijn collectie diverse werken van Hendrik Weegewijs.
In 1928 schonk Esser het schilderij landschap van Hendrik Weegewijs aan het Stedelijk Museum Amsterdam samen met het doek Dam bij Avond van George Hendrik Breitner (1857-1923).
Het is duidelijk dat Hendrik Weegewijs werd aangemerkt als een invloedrijk en modern kunstenaar van zijn tijd. Zijn oeuvre heeft te weinig vernieuwing ondergaan om de interesse in zijn werk bij toenmalige verzamelaars van moderne kunst te behouden.




